Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Zapewnienie bezpieczeństwa własnego domu lub biura staje się coraz ważniejszym elementem życia. Coraz większe zagrożenia zmuszają do ciągłej troski, dlatego domy są wyposażane w droższe i bardziej skomplikowane systemy utrudniające wejście niepowołanym osobom na teren wewnętrzny. Jednym z takich systemów jest system domofonowy lub wideodomofonowy.

Systemy domofonowe stały się standardowym wyposażeniem wszystkich nowoczesnych obiektów budowlanych.

Urządzenia domofonowe zapewniają nawiązanie łączności i prowadzenie rozmowy między kasetą rozmowną zamontowaną przy wejściu do pomieszczenia lub posesji a unifonem zamontowanym wewnątrz oraz sterowanie elementem blokady wejścia (np. elektrozaczepem). Oprócz tych podstawowych zadań można rozbudowywać systemy podnosząc wygodę i komfort korzystania o wiele dodatkowych funkcji:

 • łączność wewnętrzną lub z portierem
 • proste zwalnianie rygla kodem lub kartą magnetyczną
 • komunikaty głosowe,
 • podgląd video i inne.System domofonowy jest pierwszym urządzeniem dzięki któremu komunikujesz się ze światem zewnętrznym, jest wizytówką Twojego domu lub firmy dlatego ważna jest nie tylko funkcjonalność ale również wygląd i odporność na dewastacje.

Dobór odpowiedniego sprzętu gwarantuje jego wieloletnią pracę i rozsądną cenę systemów. Przy doborze sprzętu do instalacji bierzemy pod uwagę:

 • jaką funkcję ma spełniać domofon- ( tylko ułatwiać otwieranie wejścia , chronić przed niepożądanymi gośćmi , a może zapewniać ochronę przed przestępcami)
 • jakiego producenta wybrać (łatwość późniejszego serwisu)
 • ile osób będzie korzystać z systemu (pojemność systemu)
 • funkcjonalność klawiatury zewnętrznej (względy estetyczne, architektoniczne, wytrzymałościowe)
 • instalację ( możliwości ułożenia odpowiedniej ilości żył okablowania lub wykorzystania istniejących)
 • funkcje dodatkowe( interkom, podgląd video, kontrola dostępu i inne)
 • w przypadku domów wielorodzinnych - elektroniczne otwieranie drzwi przez zastosowanie zamka szyfrowego lub czytnika transponderów stosowanych w systemach cyfrowych i analogowo-cyfrowych.
 • przy instalacjach dużych osiedli - systemy cyfrowe dające duże możliwości konfiguracji, dodatkowych funkcji, integracji z innymi systemami ochrony i charakteryzujące się prostotą montażu( prostsza i tańsza instalacja kablowa)Prace instalacyjne wykonywane są według standardów stosowanych dla tego typu instalacji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i wiedzy fachowej.

Instalacje układane np. w korytkach kablowych z innymi przewodami np. energetycznymi, telekomunikacyjnymi i itp. wykonywane są przewodem ekranowanym.

Wszystkie przewody są zabezpieczone przed działaniem dewastacyjnym i innymi czynnikami zewnętrznymi - ułożone w szachtach teletechnicznych, listwach i rurach instalacyjnych lub wkuwane pod tynk. Wszystkie połączenia wykonane są w sposób trwały i zapewniający dobrą jakość styku (lutowane i izolowane koszulkami termokurczliwymi lub wpinane w kostki łączeniowe).

Instalacja panelu wywoławczego odbywa się na ścianie lub słupku ogrodzeniowym. Iinstalowany jest panel zewnętrzny wpuszczany w ścianę lub montowany na tynkowo .Przez otwór w tylnej ściance panelu zewnętrznego przeprowadzamy kabel.

Domofon, to nie tylko wygoda i ułatwienie przy wpuszczaniu gości ale również bezpieczeństwo. Zamknięcie drzwi lub furtek jest realizowane najczęściej za pomocą elektrozaczepu lub zwory. Rygiel jest montowany w futrynie drzwi na wysokości zamka mechanicznego w drzwiach tak, by rygiel blokował się na zapadce zamka. Drzwi wejściowe powinny zamykać się samoczynnie z odpowiednią siłą, aby nastąpiło zatrzaśnięcie zamka. Celowe jest więc stosowanie samozamykaczy hydraulicznych. Otwierać od wewnątrz można kluczem, przyciskiem lokalnym umieszczonym w pobliżu drzwi, poprzez kombinację cyfr z klawiatury zamka szyfrowego albo zdalnie: bezprzewodowo z pilota (fale radiowe - radiolinia) lub przewodowo z aparatu domofonowego (unifonu) lub wideodomofonowego.

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?